Η γαλάζια Οδύσσεια από τη Σαντορίνη μέχρι την Αθήνα, με τη ματιά ενός κινέζου

05-06-15 | ΦΑΚΕΛΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ 2015

Ένα εντυπωσιακό βίντεο timelapse που αναδεικνύει τη μαγευτική ατμόσφαιρα της Σαντορίνης και της Αθήνας ετοίμασε ο κινέζος SUNNY PANG, με τίτλο "Η γαλάζια Οδύσσεια".

Ο παραγωγός του βίντεο χρειάστηκε 23 ημέρες στην Ελλάδα για να γυρίσει το βίντεο.

Η "Γαλάζια Οδύσσεια" μας ταξιδεύει από την Αθήνα μέχρι τη Σαντορίνη.

Διαβάστε πως περιγράφει ο ίδιος την ταξιδιωτική του εμπειρία στο νησί αλλά και στην ελληνική πρωτεύουσα...

"Από το γαλάζιο, με τα λευκά σπίτια της Σαντορίνης μέχρι την πόλη των Μύθων, την Αθήνα, γνώρισα πολλές αξιαγάπητες γάτες και πολλούς φιλικούς ανθρώπους. Βασικά μπορείς να θαυμάζεις ένα τέλειο ηλιοβασίλεμα κάθε μέρα επάνω από τον όμορφο μπλε ορίζοντα. Εδώ κατέγραψαν τις πιο ικανοποιητικές και καλύτερες βραδινές εικόνες των άστρων. Μέχρι την τελευταία στιγμή, τα μεσάνυκτα, στη Σαντορίνη, ήμουν εντυωσιασμένος που παρατήρησα σχηματισμούς του γαλαξία μας επάνω από το ανάγλυφο των λόγων, τους οποίους συνέθεσα μέσα στο βίντεο, και αποτελούν το αγαπημένο που στιγμιότυπο μέσα σε αυτό. 

Είμαι πολύ ευγνώμω για αυτού του είδους την ευκαιρία που μου δόθηκε, χωρίς να χρειάζεται να πληρώσω για τη φιλοξενία μου και απλώς να περιηγούμαι ελεύθερα σε όλα αυτά τα άγνωστα για μένα μέρη κατά τη διάρκεια των 23 ημερών παραμονής μου στην Ελλάδα".

 

διαβάστε ακόμα

Ο συναυλιακός τουρισμός απογειώνει δαπάνες και ζήτηση για διεθνή ταξίδια – «Κλειδί» οι νεότερες γενιές ταξιδιωτών
Τέλος οι Ινσταγκραμικές φωτογραφίες – Οι ταξιδιώτες επιζητούν αληθινές εικόνες ξεκούραστων διακοπών
Πάνω από τις μισές ταξιδιωτικές εταιρίες σχεδιάζουν να επενδύσουν στην A.I.
Τουρισμός | Αυξάνονται οι πρώιμες κρατήσεις για το 2025- Πρώτοι οι Βρετανοί στις κρατήσεις για το α' τρίμηνο
Διευθυντές Ξενοδοχείων Κρήτης | Σεμινάριο για την προστασία των ξενοδοχείων από τρομοκρατική επίθεση ή φυσική καταστροφή
Συνεργασία κοινού κωδικού των Aegean Airlines και Saudia
ASTERIA: Αναβιώνει ο θρυλικός προορισμός της Αθηναϊκής Ριβιέρας
«Απόβαση» 100.000 επισκεπτών το Πάσχα στην Κρήτη
Νέος νόμος για μουσική στα ξενοδοχεία: Εταιρεία παροχής μουσικής παρέχει ελληνική & ξένη μουσική σύμφωνα με την ποσόστωση που απαιτείται
Air France | Η Καλαμάτα νέος προορισμός το καλοκαίρι